Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mevcut Güçlerine Ek Sadece Sarsıntı Meyvesi ile İmparator Olabilecek Karakterler

Deprem meyvesi şu seviyede kimlere verilse Yonko dersiniz kafadan?

• Kullanılan toplam oy
    188
Hepsi. Gura Gura No Mi öyle bi meyve ki Water 7'de ki Coby yeseydi Amiral olmuştu. Şıklarda ki herkes belli bi seviyeyi geçen kişiler. Hepsi olur hele Big Mom'ın son bölümünde ki halini gördükten sonra.

Jack'e kadar olanlar yonkou olabilir. Onun altındakiler de amiral olurlar. Belki bir tık geçebilirler amirali ama yonkou olmak için saf güç/dayanıklılık/savunma gibi değerlerin en az birinde biraz zayıf kalırlar.

Edit: 4 oy hakkı az olmuş. Amirallere çok veren olduğu için Marco, Kata, Jack üçlüsüne verdim sadece.

Hepsi. Gura Gura No Mi öyle bi meyve ki Water 7'de ki Coby yeseydi Amiral olmuştu. Şıklarda ki herkes belli bi seviyeyi geçen kişiler. Hepsi olur hele Big Mom'ın son bölümünde ki halini gördükten sonra.
Şimdiki Coby'ye gura gura'yı yedirip amirallerin arasına göndersen tek yer gelir. :/

Şimdiki Coby'ye gura gura'yı yedirip amirallerin arasına göndersen tek yer gelir. :/
Gura Gura'yı iyice kavramış bir kişinin İssho'ya karşı kaybedeceğini düşünmüyorum. Bu kişinin Coby olup olmaması farketmez. Gura Gura'da ustalaşan birisi kimseye kolay kolay kaybetmez. Beyazsakal Gura Gura No Mi Değilde başka bir meyve yeseydi gördüklerimizden başka o kadar güçlü biri olamazdı. Marineford savaşında Beyazsakal Gura Gura No Mi Değilde Başka Bir Meyve Yeseydi Denizcilerin İşi Kolay Olurdu. (Bazı Logia'lar Dışında. Ama Yine En İyisi Gura Gura No Mi.)

Gura Gura'yı iyice kavramış bir kişinin İssho'ya karşı kaybedeceğini düşünmüyorum. Bu kişinin Coby olup olmaması farketmez. Gura Gura'da ustalaşan birisi kimseye kolay kolay kaybetmez. Beyazsakal Gura Gura No Mi Değilde başka bir meyve yeseydi gördüklerimizden başka o kadar güçlü biri olamazdı. Marineford savaşında Beyazsakal Gura Gura No Mi Değilde Başka Bir Meyve Yeseydi Denizcilerin İşi Kolay Olurdu. (Bazı Logia'lar Dışında. Ama Yine En İyisi Gura Gura No Mi.)
Gura Gura, yediğin darbenin etkisini azaltmıyor yalnız. :( Coby daha nereden geldiğini göremeden tepiği kafasına yer oturur. Bir başkası için de aynı şey geçerli. Dayanıklılık var mı? Hız var mı? Haki var mı? Bunlar yoksa istiyorsan dünyayı yaracak güce sahip ol gene bir işe yaramaz.

Gura Gura, yediğin darbenin etkisini azaltmıyor yalnız. :( Coby daha nereden geldiğini göremeden tepiği kafasına yer oturur. Bir başkası için de aynı şey geçerli. Dayanıklılık var mı? Hız var mı? Haki var mı? Bunlar yoksa istiyorsan dünyayı yaracak güce sahip ol gene bir işe yaramaz.
Gura Gura Yediğin Darbeyi Azaltmıyor Direk Yiyebileceğin Darbeleri Engelliyor. Şok Dalgası ile Neredeyse Her Tür Saldırı Engelleyebiliyorsun Gura Gura İle. Saldırı Gücüde Cabası. Çok Yüksek Savunma Ve Saldırı Gücü Demek Gura Gura No Mi. Gura Gura No Mi'yi En Güçlü Paramecia Yapan Şeyde Bu. Beyazsakalında Hakisi Yoktu (Fazla İyi Olmayan Körelmiş Bir Silahlanması Vardı Onuda Logia Amiraller Ekarte Edebiliyordu Savunmaları İle Gözlem Hakisi Bitmişti. Kral Hakide Kullanamadı Hastalıktan.) Hızı Yoktu Neler Yapabildiğini Gördük. Ha Dayanıklılık Konusu Serinin Zirvesinde O Başka Ama Sadece Dayanıklılık Ve Gura Gura No Mi İle 3 Amirali Karşıladı Teach'i Madara Etti Binlerce Asker İle Tek Başına Cebelleşti Bu Adam. Kalp Krizi Olmasaydı Akainu Dokunamıyordu Beyazsakala Mesela. Çünkü Gura Gura No Mi İle Neredeyse Her Atağı Engelleyebiliyorsun. Gura Gura No Mi'de Ustalaşan Biri Kolay Kolay Darbe Almaz Öyle Ya Aşırı Hızlı Olacaksın Yada Dikkatin Dağılacak V.b.

Gura Gura Yediğin Darbeyi Azaltmıyor Direk Yiyebileceğin Darbeleri Engelliyor. Şok Dalgası ile Neredeyse Her Tür Saldırı Engelleyebiliyorsun Gura Gura İle. Saldırı Gücüde Cabası. Çok Yüksek Savunma Ve Saldırı Gücü Demek Gura Gura No Mi. Gura Gura No Mi'yi En Güçlü Paramecia Yapan Şeyde Bu. Beyazsakalında Hakisi Yoktu (Fazla İyi Olmayan Körelmiş Bir Silahlanması Vardı Onuda Logia Amiraller Ekarte Edebiliyordu Savunmaları İle Gözlem Hakisi Bitmişti. Kral Hakide Kullanamadı Hastalıktan.) Hızı Yoktu Neler Yapabildiğini Gördük. Ha Dayanıklılık Konusu Serinin Zirvesinde O Başka Ama Sadece Dayanıklılık Ve Gura Gura No Mi İle 3 Amirali Karşıladı Teach'i Madara Etti Binlerce Asker İle Tek Başına Cebelleşti Bu Adam. Kalp Krizi Olmasaydı Akainu Dokunamıyordu Beyazsakala Mesela. Çünkü Gura Gura No Mi İle Neredeyse Her Atağı Engelleyebiliyorsun. Gura Gura No Mi'de Ustalaşan Biri Kolay Kolay Darbe Almaz Öyle Ya Aşırı Hızlı Olacaksın Yada Dikkatin Dağılacak V.b.
Meyvenin önemi kadar kullanıcının da önemi var.WB Aka'nın magma yumruğunu bloklayabiliyordu ama Coby'nin bunu yapacağına nasıl bu kadar eminsin ? Olay sadece meyve değil,kişi+meyve bence.WB Aka'nın magma saldırılarını bloklar ama Coby bloklayamaz.Çünkü gücü yetmez.Ayrıca meyve mutlak güç unsuru değil ama böyle bir algı var.Bunun b.hakisi,k.hakisi,dorukisi,dayanıklılığı vs. vs. birçok etken var.Yani sadece meyveyle zirve olamazsın.

Meyvenin önemi kadar kullanıcının da önemi var.WB Aka'nın magma yumruğunu bloklayabiliyordu ama Coby'nin bunu yapacağına nasıl bu kadar eminsin ? Olay sadece meyve değil,kişi+meyve bence.WB Aka'nın magma saldırılarını bloklar ama Coby bloklayamaz.Çünkü gücü yetmez.Ayrıca meyve mutlak güç unsuru değil ama böyle bir algı var gibi.Bunun b.hakisi,k.hakisi,dorukisi,dayanıklılığı vs. vs. birçok etken var.Yani sadece meyveyle zirve olamazsın.
Gura Gura No Mi Değilde Başka Bir Güç Kullandı Beyazsakal'da Benim mi Haberim Yok ? Ben Gura Gura No Mi'yi Yiyip Ustalaşan Herhangi Birinin Bir Amiralle Daha Doğrusu İssho Seviyesindeki Bir Amiralle Karşılaşabileceğini Yenme Şansının Olabileceğini Onun Seviyesine Geleceğini İddaa Ediyorum. Gura Gura No Mi'de Ustalaşmak Demek Marineford'da Beyazsakal O Meyveyi Nasıl Kullanıyorsa Öyle Kullanacak Olması Demek Ustalaşan Kişinin. Tabi ki Kişinin Beyazsakal Olması Gura Gura'nın Gücünü Arttırıyor Beyazsakal İle Coby'i Kıyaslayamayız Ama Bende Senin Dediğin Gibi Meyveyi Kullanan Kişinin Meyvenin Gücünü Çok Etkilediğini Düşünmüyorum. Yani Gura Gura No Mi'de Usta Bir Beyazsakal : 100 Puan İse (Marineford) Amiral : 80 Puan İse (Akainu) Gura Gura No Mi'de Usta Olan Bi Coby'de : 65-70 Olur En Az. Haki v.s Bu durum bu puanları arttırır ama bu meyve fazla güçlü olduğundan diğer meyveler ile aynı denklemi yapamıyorum malesef. Bu Meyvede ustalaştıysan bir Amiralle kapışırsın. Alma ihtimalinde olur. (Amiral seviyesinden kastım İssho'nun seviyesi bu arada yanlış anlaşılmasın gider Akainu'yu alır demiyorum.)

Yıl olmuş 2018 ve sadece meyveyle iş bittiği sanılıyor (gura gura olsa bile) neyse fısıldaşın yabancı forumlar duymasın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık