Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mevcut Güçlerine Ek Sadece Sarsıntı Meyvesi ile İmparator Olabilecek Karakterler

Deprem meyvesi şu seviyede kimlere verilse Yonko dersiniz kafadan?

• Kullanılan toplam oy
    188
Gura Gura boş meyve. Koca Beyazsakal, Karasakal'ın beyinciğine döşedi depremi. Hiçbir şey olmadı.
Hoca anladık Beyazsakalı sevmiyorsun ama meyveye de laf etme bari :D Teach'in dayanıklılığı veyahut kullanıcının meyve kullanımında bir problem ile olsa gerek bu. Bende bir aralar bu olayın nasıl böyle olduğu hakkında şüphelerim vardı ama Teach'ten o zamana göre daha dayanıklı olduğu iddia edilen Akaınu'nun yediği deprem darbesini yeseydi Teach'in öyle bir şeyden sağ kalacağı düşünülemezdi. Deprem meyvesinde sorun yok sorun kullanıcının enerjisinde veyahut meyveyi kullanımında.

Üye silindi 1004

Hoca anladık Beyazsakalı sevmiyorsun ama meyveye de laf etme bari :D Teach'in dayanıklılığı veyahut kullanıcının meyve kullanımında bir problem ile olsa gerek bu. Bende bir aralar bu olayın nasıl böyle olduğu hakkında şüphelerim vardı ama Teach'ten o zamana göre daha dayanıklı olduğu iddia edilen Akaınu'nun yediği deprem darbesini yeseydi Teach'in öyle bir şeyden sağ kalacağı düşünülemezdi. Deprem meyvesinde sorun yok sorun kullanıcının enerjisinde veyahut meyveyi kullanımında.
Ya Allah aşkına beynine deprem verdi. Hani beyinciğine kadar titreşti Karasakal. Normalde Karasakal'ın Casca gibi patatese dönmesi gerekirdi. Üstüne kalktı utanmadan zezezeezezeze diye gülmeye devam etti. Güya en güçlü meyve tek olayı ada yok edebilmek. Luffy'nin meyvesi bile ada yok edecek güçte artık. Kuzan muzan bile ada yok edecek güçte.

Güya meyve en güçlü meyve tek olayı ortalığı yıkmak. Uçarı kaçırı yok. Law'ın meyvesi kadar değerli midir? Tartışmaya açık. Çok güçlü çünkü adalara tek atıyor. Milletin sövdüğü Fuji'nin meyvesiyle adayı ters düz edersin. Beyazsakal'ın meyve dümdüz bir meyveydi. Buggy'nin meyvesi olsa bile bu meyveye boş derdim ben. Çünkü Beyazsakal'dan bağımsız değerlendiriyorum.

Ben meyveleri üç şeye göre değerlendiririm.

Zarar verme potansiyeli, ele avuca sığmamak ve genel katkısı.

Mesela Luffy'nin meyvesi genel katkı açısından muazzam.

Ele avuca sığmamaktaysa Law veya Hawkins'in meyvesi

Zarar verme potansiyelinde Akainu'yu tek geçerim. Net depremi tokatlar.

Benim için Zoan kullanıcılarının tamamı boş beleş mesela. Fiziksel güce katkısını ne yapacaksın? Git insan gibi haki kas, haki olmuyorsa git kılıç ustası ol veya bir iki kenpo öğren. Mistik Zoanlar istisna o ayrı.

Yakışmasına yakışır ama Katakuri’nin gözlem hakisinin sağladığı büyük avantaj yalan olur mochi meyvesi olmadan. Deprem meyveli Katakuri’den yonkou olmaz.
Katakuri'ye yakışmayan meyve hiçbirine yakışmaz. :ehe: Adam hakilerde çıtayı üst seviyelere çıkarmış. Mochi meyvesi yerine Gura Guro No Mi'yi yese şu andaki Katadan çok çok çok çok çok daha güçlü bir Kata göreceğimiz kesin. Bir de Katakuri çok da hızlı bir karakter. Her türlü Yonkou olur bence.
Karasakal bu hantallığıyla Yonkou olduysa Katakuri alası olur benim kanaatim en azından bu yönde.

Yakışmasına yakışır ama Katakuri’nin gözlem hakisinin sağladığı büyük avantaj yalan olur mochi meyvesi olmadan. Deprem meyveli Katakuri’den yonkou olmaz.
Yine de görebiliyorken her türlü bir adım önde olacak rakibinden. Mochi'yle önceden görüp sıvılaşıyordu ve saldırı içinden geçiyormuş izlenimi veriyordu. Bu seferde sadece önceden görerek yapacağı hamleyi hesaplayabilir. Elinde Gura Gura varken her türlü Yonkou olur. Şöyle düşün;

Mochi Meyvesi - Deprem meyvesi
Haoshoku. - Haoshoku
Kenbonshoku. - Kenbonshoku
Busoshoku - Busoshoku
Geleceği görme yetisi - Geleceği görme

Kaldı ki Gura Gura en güçlü Paramecia olarak nitelendiriliyor. Hız, üç haki, çeviklik, geleceği görme üstüne Gura Gura ile Yonkou olamaması pek mümkün değil bence.

Gura gura en güçlü Paramecia mı? Bence gura gura tehlikeli bir meyve olsa da, hükümet tarafından ciddi bir tehlike oluşturduğunu düşünmüyorum. Sonuçta BB’nin ödülünü görüyoruz. Bence, meyvenin gücünü tartışırken kullanıcının o meyve ile oluşturduğu tehlike önemli. Örneğin Fujitora. Potansiyeli inanılmaz olan bir meyve peki ya sonuç? Ayrıca Akainu’nun şuan halihazırda bir yonkou ile eşdeğer olduğunu düşünüyorum.

Hayvan gibi dayanıklılık yoksa isterse 10 tane kral meyve yesin hiçbir cacık olmaz . O yüzden moraller dışındakiler "şuan"olamaz

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık