Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Şahingöz'e Dair!

Mihawkın herşeyi sezebilmesi bir yerden sonra önem ifade etmez. Sonuçta adam ile senin aradan belli bir fark açıldıysa sen ne yapıcağını bilsen dahi karşı koyamayabilirsin. Örnek vermek gerekirse Zoro zorlanmadan Hyouzou'nun kılıçlarını bölmüştü orda ne yapıcağını bilsede birşey değişmezdi sonuçta güç farkından dolayı kılıçlarını herşekilde gene bölecek ve savunmasız bırakacaktı. Aynı durumda Mihawkın olduğunu düşün tamam onun elinde dünyanın en iyi kılıçlarından biri var o kadar kolay kırılmaz ama haki farkı ile o kılıçta parçalanacak duruma gelebilir. Ki Shanks o hakiye sahiptir muhtemelen.

Roronoa Zoro

Yav adamın lakabı Şahin göz, şahin gözlerin ne kadar keskin olduğunu göstermiş orada Oda, Luffy de orada K.haki kullanıyor, Luffy serinin başından beri hakilere sahip, bilinçsiz şekilde kullanıyor başka birşey yok orada

Tahmin etmiştim konuyu okumadan direk ön yargı ile yorum dolmuş .
Sonu ve başı tamamda o Luffy nin kesilme görme olayı K.haki bunu belirttim, Şahin gözleri görüyor herşeyi dediğin gibi darbe almadan yenilmemiş olabilir, yeteneği üst düzey bunu biliyoruz zaten, Mihawk ın sonuda dediğin gibi olabilir

Menzil ve rakibi tanıma tamam ama diğerleri cık olmaz hele biri bildiğin k. hakinin bi üst modeli yani üst düzey bi haki kullanıcısı oluyor demek bence Mihawk.
Gözlerinin etkisi tamamen Luffy'nin k. Haki kullanmasından kaynaklanıyor, aslında bunu diyerek sen Mihawk'ın en üst düzey kişi olduğunu savunuyorsun ne olacak şimdi bu etki Beyazsakal karşısında? Beyazsakal bunu ezdiğini mi görecek?
Ön sezi ise bence üstün bi k. Haki kullanıcısı ile açıklanabilir.
Birde rakinini tanıma olayı böyle ise neden Beyazsakalla kendi gücünü kıyaslamak için saldırıyor. Hatırlarsın orada aramızDaki farkı görmek istiyorum dedi.
Emeğine sağlık:)

Roronoa Zoro

O kadar bunshinden sonra neden göz tekniği çıkmasın ki?

Unknown

Baştan sona okudum. :good: Ve aşırı uçuk bir teori olmuş.Reiper ın dediği gibi birşey çıkabilir.Ama en fazla o..Zoro Mihawk tan eğitim aldıktan sonra diyor zaten "Ne sihirdir ne keramet K.haki dedir marifet" diye..Hani diyelim ki problem gözlerde bu adam seçilmiş kişide mi sadece bu gözler Mihawk da var.Meyve yemiş dersen yada Reiper ın dediği gibi klan var dersen anca öyle olur.

Onun dışında Menzil olayı olabilir ama varlığını hissetme olayı yine K.haki ile alakalı..Rakibi tanıma olayı hızl bir bakış atarak rakibi tanıma olayı olabilir.Ama onun dışında yeteneklerini anlama olayı yine K.haki ile ilgili.Gözlerin etkisi olayı ise bildiğin rakibin işine gelir Mihawk ın saldırılardan kaçmak için kullanılacak birşey.Bakar Mihawk bacağını kesicek o saldırıyı yapmaz gibi.Yine dediğim gibi K.haki si yüksektir ama tanrısal bir güç vermek mantıksız bu gözlere..

Jaycee

Bence gözlem hakisi + gözlemle ilgili bir meyve yemiş olabilir uzağıı görme gibi bir meyve yani

Rakibin varlığını hissetmek = k.haki
Güç, yetenek, potansiyel ve kişiliği anlamak = k.haki
Önsezi = k.haki

Gözlerin etkisi dediğin olay da Luffy'nin k.haki kullanmış olması daha yakın bir durum, ama senin dediğin gibi olsa dahi bu avantaj değil dezavantajdır, yapacağın hareketleri rakibe açık ediyorsun,

Tüm saldırıları öngörebildiği için darbe almıyor diyorsun ama o da mantıklı değil, Luffy vs Sandersonia'da öyle olmadığını gördük,

Sadece menzil kısmının olması muhtemel ki o da çok özel bir durum değil, kimi insanın görme yeteneği iyidir kimininki kötüdür, mesela Van Auger'de ortalamanın çok üstünde bir görüş yeteneğine sahip..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık