Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İz Bırakan Kitap Cümleleri

Italio Calvino - Görünmez Kentler

Ve Polo: "Biz canlıların cehennemi gelecekte var olacak bir şey değil, eğer bir cehennem varsa, burada, çoktan aramızda; her gün içinde yaşadığımız, birlikte, yan yana durarak yarattığımız cehennem. iki yolu var acı çekmemenin: Birincisi pek çok kişiye kolay gelir, cehennemi kabullenmek ve onu görmeyecek kadar onunla bütünleşmek. İkinci yol riskli, sürekli bir dikkat ve eğitim istiyor; cehennemin ortasında cehennem olmayan kim ve ne var, onu aramak ve bulduğunda tanımayı bilmek, onu yaşatmak, ona fırsat vermek."

"Yıldızlar karanlık içinde parladığı gibi fakir ve sefalet içinde de saflık ve yücelikle parlayan ruhlar yok mudur? Bir kalp, sevmek için mutlaka servete, asalete mi muhtaçtır? Bence en gerçek ikbal, ruhun göründüğü iki güzel göz, en büyük servet, kalbin hissini gösteren gül renginde dudaklardan akseden tebessümdür. Güzellikten büyük asalet, temiz bir kalpten büyük servet mi olur?" :agla:

Sami Paşazade Sezai - Sergüzeşt

Vicdan diye bahsi geçen, ruhun aklıdır.

Zamanı yok sayar, sıkılır, vakit geçmek bilmiyor diye onu ortadan kaldırmaya çalışırsanız ne olur hiç düşündünüz mü? Zaman sizi umursar mı, yoksa sizden bağımsız akıp geçer mi?

Gençken insanın aklı başında olmuyor, deli şeyler yapabiliyor. Bir şeyi yaptıktan sonra pişman olmak duygusunu yaşamakta sıkıntı görmüyor. Halbuki yaş aldıkça, insan düşünmeye başlıyor. Düşünerek hareket etmeye başladıkça da yavaşlıyor. Sonuçları düşünmekten, neredeyse hiç eylem yapmayan kişilere dönüşebiliyor.

Vakitsiz Kaybedenler

"Kelime Jaime'yi sarstı. Ona daha önce pek çok şey denmişti, yalancı, zalim, onursuz. Ama asla korkak değil. O Kral Katiliydi, Kral Muhafızlarının şövalyesiydi."

- Kılıçların Fırtınası.

''Yüreğimizi neden dinlemeliyiz?'' diye sordu mola verdikleri akşam.
-Çünkü yüreğin neredeyse hazinen de oradadır.
SİMYACI

Huzursuzluğun Kitabı Fernando Pessoa

İstemeden varım ve istemeden öleceğim Olduğum şeyle olmadığım şey arasında hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum Ruhum Hayatımdan Yoruldu Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi Öyleyse Kim Kurtaracak Beni Varolmaktan Hayatımı Toprağa veriyorum

''Bazen kötüler, nadiren de iyiler kazanır. Çoğunlukla herkes kaybeder.''
''Bir insan acıdan delirdiğinde; diğer insanlar onun acısını değil, deliliğini görürler.''
''Hayat, satrancın aksine, şah-mattan sonra da devam eder.''

Ruhi Mücerret çok sayko bir kitaptı. Özledim şimdi birden. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık