Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İnziva (Hikâye)

'Edebiyat' forumunda amaneden tarafından 6 Haz 2019 tarihinde açılan konu

 1. ch3rl0b11n (Im)
  Mesaj Sayısı 6,499
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  Fazla romantik.


  Kibar çete misiniz siz.

  İlk dört bölümü okudum, asıl giriş gibi görünen beşincisi şimdilik gözümü korkuttu. Yarın okur bir şeyler saçmalarım hakkında. Uzun yorum bekleme. İyi kötü çirkin üçlüsünden birini biraz açarım en fazla.

  Yeni bir üslup geltişirmişsin. Kişisel ve hevesle içten olmaya çalışan bir üslup gibi. Tiplemen de içe dönük, gerçek olmaya çabalayan bir Sherlock. Yani üslupla karakter doğrudan ilintili.
  İlk dört bölüm için fazla ön yargılı bir yorum oldu tabi ya. Benden beklenecek bir peşin hükümcülük. Sonda pişman olacağım.


  ye yee keep on pal! Kalemine duracell.
   
 2. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 20,369
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  Hoop hoş geldin. Bu hikâyeye özgü böyle bir şey yapayım dedim. Daha doğrusu kulağımdaki böcek öyle söyledi. O da romantikmiş.
   
 3. ch3rl0b11n (Im)
  Mesaj Sayısı 6,499
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  Kulağımdaki böcek zamanlaması manidar bir gönderme. Geçen gün asılmaya götürülen bir adam, kulağına melodik gelen seslerin işkenceye dönüşmesini kulağını tırmalayan bir böcekle betimliyordu. Pek romantik bir adam değildi. Romantizmin doruklarında öldü.
   
 4. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 20,369
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  İlginç. On yıldır falan kulağım çınlıyor. Bilhassa sessizlikte bazen dayanılmaz hâle gelebiliyor ama genellikle en uzun süre hayatımda kalan arkadaşım. (Romantiklik gibi romantiklik.) 2. kitapta ön söz olacaktı ama koymayı unutmuşum diye düzenledikten sonra üçüncüye koydum. Orada bu böceğin bahsi geçiyor.
   
 5. ch3rl0b11n (Im)
  Mesaj Sayısı 6,499
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  Bu tesadüf hoşuma gitti.
  Sabaha kadar kulağını tırmalayıp diğer tüm sesleri bastırarak uyutmayan romantik böceğin bıraktığı travmatik küçük bir anının betimlemelerde kullanılması.
   
 6. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 20,369
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  [​IMG]
   
 7. ch3rl0b11n (Im)
  Mesaj Sayısı 6,499
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  [​IMG]
   
 8. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 20,369
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  Patlamış ama Morgans muhtemelen. :sapkali:
   
 9. Notanymore D̶E̶A̶T̶H̶ ALİVE

  Notanymore (D̶E̶A̶T̶H̶ ALİVE)
  Mesaj Sayısı 2,331
  Üyelik Tarihi23 Mar 2019
  Gerçeklerin romantik görüldüğünü de gördüm ya. :hoo:

  Benzer bir şey başıma geldi, o yüzden böyle bir inanış geliştirdim. :bilmem:

  Hiç de şiir yazamam ya. :fool:
   
 10. ch3rl0b11n (Im)
  Mesaj Sayısı 6,499
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  :sapkali:
  Bitirdim.

  Yeni üsubun güzel, eğlenceli, ama sadece böyle kısa ve keyifli hikayeler için. Zaten üslup doğrudan arkadaşlar için yazılmış muzip bir hikayeye doğal yollardan oluşmuşa benziyor.
  Karakterin gerçekten de içe kapanık ama uyum için dışa dönüklüğe çabalayan bir Sherlock gibi.
  Siyah Beyaz göndermeleri görüyorum. Bulut hesabı dendiğinde, sonraki cümleye bir gönderme daha bekledim ama ya yok veya ben çok kapalı bir gönderme görüyorum. Bulut isinden sonra "yine bu isim" cümlesini bir atıf olarak aldım.
  Gözüme takıldı sadece.

  Çok daha akıcı ve oturaklı cümleler kuruyorsun. Sürükleyicilik katıyor bunlar. Hikaye de polisiye olmasından doğal olarak sürükleyici zaten. Merak uyandırıyor. Rakamlar ve harfleri hızlıca geçmiş olsam da.

  Hikayenin dünyası karma bir kültüre ait sanki. Öğrenciler, ev sahibi ve ev düzeni Türkkken; isimler, polisler ve çevre çok Amerikan duruyordu. Böyle harmanlanmasını seviyorum. Fütüristik geliyor.

  Hikayenin polisiyeliği tamamen dedektife odaklanmış. O düşünürse ona yöneliyoruz. Kendi başımıza, dedektiften bağımsız çözebileceğimiz ayrık detaylar az. Yine de bitimden iki bölüm önce çözebildim olayı ki o zaman bile yeterince yönlendirilmiştik. Eğlenceli olmalı polisiye yazmak. Yorucudur da. Çok fazla detay eklemek gerek. Tebrik ederim.

  Bu arada dedektif sonuca çok hissi ulaşıyor gibi. O inzivayı aniden bulabilmesi fazla tesadüfiydi. Sanki evrenden mesaj almış gibi. Force yardım ediyor. Romantiklik bitmek bilmiyor.
  Zaten klasik bir kişilik bölünmesi ile Fight Club tipi bir karakter varken romantiklik kaçınılmaz.

  Okuması keyifli, sürükleyici ve eğlenceliydi hikaye. Teşekkürler.  Sen anlatmadan bunun gerçeklik olduğunu bilemem ya. :hoo:

  Bahsettiğin şey herkesin başına her zaman gelmiyor. :bilmem:
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık