Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Ikariam (2008)

Katılmayı düşünür müsünüz ?

• Kullanılan toplam oy
    24
Arkadaşlar merhaba,
Eminim herkes bu oyunu en az bir defa oynamış veya duymuştur. Browser tabanlı telefon uygulaması da var. Piyasadaki strateji oyunlarının aksine gerçek anlam da zor büyüdüğünüz , farm yapılmasına izin verilmeyen nadir oyunlardandır. Aynı ip den hesabınız olunca eninde sonunda banlanıyorsunuz. Neyse benim de bugün aklıma geldi eskileri yad etmek hemen yeni üyelik açıp kimsenin olmadığı bir yere yerleştim. Eğer daha önce oynadıysanız ya da ilk defa duyuyorsanız ve bana katılıp bu oyunu oynamak istiyorsanız aşağıda paylaşacağım link ile yanımda oyuna başlayabilirsiniz :)

Oyundan genel olarak bahsetmek gerekirsek. 7 tane ana kaynağımız var:
İlki ve en önemlisi; Nüfus:
Ne kadar insan o kadar işçi , asker , bilim adamı vs. demektir. Nüfus şehrinizin mutluluğu ve gelişmişliği ile doğru orantılıdır.
İkincisi;
Altın:
Altın seviyeniz - ye düştüğünde şehirlerinizdeki askerler ve nüfus oranı git gide azalmaya başlıyor bu yüzden gelir-gider ilişkisini iyi ayarlamak gerekiyor
Üçüncüsü;
Odun:
Odun, bina yapımlarında , asker ve gemi üretiminde kullanılmaktadır.
Dördüncüsü; Üzüm:
Üzüm, belli askerleri üretmek , içki üretimi sağlamak ki bu da şehrinizin ana mutluluk kaynaklarından , ve sarayı geliştirmek için kullanılmaktadır.
Beşincisi;
Mermer:
Mermer, bina yükseltmelerinin temel maddesidir.
Altıncısı;
Kristal:
Kristal, Araştırma binası ve saray yükseltmelerinde , asker özelliklerini(silah ve kalkan) geliştirmek ve deney yapımında kullanılır.
Yedincisi;
Sülfür:
Sülfür, asker üretiminin temel maddesidir. Ayrıca Saray binasının yükseltiminde de kullanılır.

Peki ben bu kaynakları nasıl toplayacağım arkadaşım ?
Aslında çok basit, Çalışmayan her insan size vergi ödüyor. Yani Altın. Adanız da ise sadece 2 kaynak olabiliyor. Kesinlikle bir tane odun sahası diğeri ise diğer 4 hammaddeden biri ( üzüm , mermer , kristal , sülfür). Altın seviyenizi yukarıda tutacak şekilde nüfusunuzu kontrol ediyorsunuz. Daha sonrasında ise saat başı size kaynaklar geliyor. Ekstradan girip toplamak zorunda kalmıyorsunuz. Peki benim adamda mermer ve odun var. Ben diğer kaynaklara nasıl erişeceğim. Bunun için öncelikle araştırma binanızda bilim adamları çalıştırıyorsunuz. Bunlar size saatlik araştırma puanı kazandırıyor. Bu araştırma puanı ile yeni özellikler açıyorsunuz. Genişleme adlı bir araştırma var bu size Saray yapımı sağlıyor. Sarayı inşa ediyorsunuz ve sarayın her seviyesi için yeni bir sömürge kurma hakkınız oluyor. Böylelikle diğer kaynaklara da erişiyorsunuz. Tabi sömürgeyi kurunca orada yeni bir şehir kurmuş olduğunuz için buraya da vali konağı ( sarayın bir küçüğü :D ) kurmak zorundasınız. Kurmazsanız bu şehir de yozlaşma başlıyor ve çalışan işçiler daha az kaynak getiriyor. Valilik konaklarınızın seviyesini saray seviyenizle aynı tutmak bu durumda çok önemli. Şu anlık bilmeniz gerekenler bu kadar eğer oyuna başlarsanız ileri zamanlar da bilmeniz gerekenler konu içerisinde güncelleyebilirim.

Geçenlerde Ogame'e başlamıştım yıllar sonra. Kaynak üretimi ve ulaşım hızları eskiye göre daha hızlı olduğundan ilgi çekici oluyor oynamak. Ayrıca Ogame kadar stratejinin ön planda olduğu bir oyun görmedim. (pc oyunları da dahil)

Bir ara işsizlikten İkariam'a da başlamaya niyet etmiştim ama nasip olmadı :D şu saatten sonra benim açımdan bu tür oyunlarla uğraşmak zor. Sürekli girip bakmasam da kafam sürekli orada oluyor, hayattaki işler aksıyor.

Geçenlerde Ogame'e başlamıştım yıllar sonra. Kaynak üretimi ve ulaşım hızları eskiye göre daha hızlı olduğundan ilgi çekici oluyor oynamak. Ayrıca Ogame kadar stratejinin ön planda olduğu bir oyun görmedim. (pc oyunları da dahil)

Bir ara işsizlikten İkariam'a da başlamaya niyet etmiştim ama nasip olmadı :D şu saatten sonra benim açımdan bu tür oyunlarla uğraşmak zor. Sürekli girip bakmasam da kafam sürekli orada oluyor, hayattaki işler aksıyor.
hahahah haklısın ama çok kafamız takılmasın diye çok uzağa kurdum adayı en yakın yerleşim yeri 4 saat falan sanırsam :D

Seneler önce oynamıştım.Ama bırakma nedenim baya paraya dayalı olmasıydı o zamanlar.Değiştiyse bu tekrar başlarım.

Seneler önce oynamıştım.Ama bırakma nedenim baya paraya dayalı olmasıydı o zamanlar.Değiştiyse bu tekrar başlarım.
Paranın her oyunda olduğu gibi bu oyunda da avantajları var ama oynanış tarzını değiştirdiğini düşünmüyorum. Öyle abartı şeyler yok ki yanlış kullanıldığında kullanıcıya kendi parası daha çok zarar veriyor... Bence başla :D Zaten bizim birileriyle savaşa girmemiz falan en az 1 ayı bulur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık