Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İchigo ve Zangetsu Hakkındaki Gerçekler

Aynen bleach analizinde olduğu gibi yabancı kaynaklı birileri olaya el atmış ve şöyle bağıntılar ortaya çıkarmışlar.Son bölümün anlaşılması için oldukça bilgi mevcut.Zira geçmişte gözümüze gözümüze sokulmuş onlarca ayrıntı var.Bunlar sadece bulunanları.Adamlar jet hızında çalışmışlar :cool: Geri kalanları içinde manga sayfalarını kurcalamaya başlayacağım.Yalnız bir iki hayırsever arkadaş en azından çevirebilirlerse çok memnun olurum.Edit elbet yapılır bir şekilde.

Türkçesi

İşte türkçesi ilk mesaja ekliyorum. Çeviri ve Edit : madaranınsolsharinganı

Burda bahsi geçmemesine rağmen ichigonun shirosakiye ben seni yenmemişmiydim geri nerden çıktın demesini ve onunda bankaiyi seninle aynı zamanda öğrendim demesini çok daha iyi anlayabiliyoruz. ;) Düşünün daha bunların üzerine farkedilmemiş neler var kimbilir :rolleyes:

Hiç kusura bakma hacı çoğu kişiyi benzer çizip de onların arasından ikisini seçip bu iki kişi aynıdır demek ucuz numaradan başka birşey değil. Bunun yanında teker teker inceledim de onları ben yazanın o resmi hazırlayan kadar düşündüğünü de düşünmüyorum. Büyük ihtimalle bütün bunları Fullbring arc'ta toparladı kafasında. Yoksa daha önceden sinyalleri olurdu en azından Bach'ın ismi geçerdi bir yerde.

Hiç kusura bakma hacı çoğu kişiyi benzer çizip de onların arasından ikisini seçip bu iki kişi aynıdır demek ucuz numaradan başka birşey değil. Bunun yanında teker teker inceledim de onları ben yazanın o resmi hazırlayan kadar düşündüğünü de düşünmüyorum. Büyük ihtimalle bütün bunları Fullbring arc'ta toparladı kafasında. Yoksa daha önceden sinyalleri olurdu en azından Bach'ın ismi geçerdi bir yerde.
Sonlara doğru bir koz çıkarttı elinden tutturdu.

İlla ismi mi geçmeli yani.Tutarlılık dediğimiz bu mudur.Adamın tarzı zaten bölüm sonlarında okuyucuyu şaşırtmak üzerine kurulu.Bir yandanda manganın satması için yapıyor yani hakkıdır.Merak edilecek ki okunacak.

Misal

Unohananın ilk kenpachi çıkması
Şu son bölüm
İchigonun blut vene kullanıp quincy olduğunun anlaşıldığı son sayfa.

Şimdi Tobi gibi göstere göstere belli etse bu bölümlerin bir tadı kalırmıydı ? Bence kalmazdı.İşleniş biçimi hoşuma gitmiyor çok alengirli falan denilebilir ama ben ortada ucuz bir numara göremiyorum.Aynı zor anlaşılan filmlerdeki ufak detay ve göndermeler gibi mangaya ufak ufak işliyor.Tabii öyle filmleri de kimse beğenmiyor haklısınız berbat deyip geçiyor millet :)

bana gore manga aizen'le beraber bitmesi gerekirken, populerligi nedeniyle uzatildi. bu konuya yapacagim tek yorum da bach denen karakter zangetsunun aynisi cizilmistir. yani bir kac yil once mangakaya bach kim desen besteci derdi.

bana gore manga aizen'le beraber bitmesi gerekirken, populerligi nedeniyle uzatildi. bu konuya yapacagim tek yorum da bach denen karakter zangetsunun aynisi cizilmistir. yani bir kac yil once mangakaya bach kim desen besteci derdi.
Serinin başından beri quincy,quincy diye bas bas bağırıyor mangaka sen kalkmış popüleritesinden dolayı böyle uzatıldı diyorsun hocam tamam konuyu pek iyi işleyemedi falan ama eleştrirkende şeyini çıkarmamak lazım.

İlla ismi mi geçmeli yani.Tutarlılık dediğimiz bu mudur.Adamın tarzı zaten bölüm sonlarında okuyucuyu şaşırtmak üzerine kurulu.Bir yandanda manganın satması için yapıyor yani hakkıdır.Merak edilecek ki okunacak.

Misal

Unohananın ilk kenpachi çıkması
Şu son bölüm
İchigonun blut vene kullanıp quincy olduğunun anlaşıldığı son sayfa.

Şimdi Tobi gibi göstere göstere belli etse bu bölümlerin bir tadı kalırmıydı ? Bence kalmazdı.İşleniş biçimi hoşuma gitmiyor çok alengirli falan denilebilir ama ben ortada ucuz bir numara göremiyorum.Aynı zor anlaşılan filmlerdeki ufak detay ve göndermeler gibi mangaya ufak ufak işliyor.Tabii öyle filmleri de kimse beğenmiyor haklısınız berbat deyip geçiyor millet :)
En sevdiğim tarzda filmler onlardır benim çünkü gerisi o kadar bariz geliyor ki çoğunda sıkılıyorum. :D Gelelim neden ucuz dediğime öncelikle karakter çizim konusunda stiline saygım vardır adam güzel karakter çiziyor ama ne biliyim hep daha önce bir yerde görmüştüm etkisi yaratmıyor mu sonradan eklenen karakterler e bu da yarattığı bir ayrıntının bence boşa gitmesine neden oluyor. Daha önce bahsetmemesinden kastım ise Quincyler hakkında tek bildiğimiz 1000 yıl önce savaş oldu. Bilmiyorum belki ben hatırlamıyorum ancak yine de çok sağlam bir taban değil bana göre. Bunun üstüne ne kurarsan olur bu da bana ucuz geliyor. Bu arada yanlış anlama tamamını Fullbring'te şekillendirdi demiyorum ama hikayeyi orada yazmış gibi çünkü o arc birşey ifade etmiyor hikayenin gelişimine. Mesela Luffy'nin çocukluğu için de aynı şeyi düşünüyorum geleceği planlamak için yaptı Oda o arc'ı. Önceden göstermek kısmına ise Naruto'dan örnek vermek istiyorum Shipudden'in ilk bölümünde duydumuz isim "Uchiha Madara" mesela herkesi hem merakta bıraktı hem de bu insanın bir fikri var dedirtmiyor mu? Bu tarz bir jest yapabilirdi diyorum ama bu da hikayesini kısıtlardı açıkçası. Mesela Blut vene demişsin Ichigo onu rastgele bir yerde kullansa son hikayeden önce sana hak verirdim o konuda ama orada kullanması birşey ifade etmiyor en azından benim için. Yine de söylemek isterim bu kadar eleştiri üstüne Bleach eğlenceli gidiyor bence :D

Edit: Yanlış bilgilerim olabilir çünkü seriyi 5 yıldır güncel takip ediyorum ve tekrar etmedim hiç.

Şu resmi çizen adam bach dinliyordu diyorsun yani

Bence daha fazla manganın gidişatını tartışmayalım konuya dönelim tartışmak için spoiler başlığı var.Resmi inceleyin kafanıza yatan - yatmayanları söyleyin.

@frtztrk

Bu konuları bleach başlığında konuşabiliriz ama senin dediğin blut vene olayı resimde geçiyor işte.Seride daha önce geçmiş halbuki ama okuyucuya aha burda kullandı diye bas bas bağırmadığı için algılamak istediğin gibi algılıyorsun,ben daha önce görmedim diyorsun.

Zangetsu zarakiyle dövüşürken yarasını iyileştiriyor kabiliyetiyle ve orda blut vene kullanıyor.Bu güç ichigoda daha sonra aktifleşiyor.Bunun kral hakiden pek bir farkı yok yani :) Tabii senin için söylemiyorum ama zaraki fanlarıda doğal olarak saçmalık diye galeyana geliyor böyle olaylar yüzünden :)

Seri hakkında baya şey yazdım ama konu bu değil sildim :D Neyse.Hacı foto hem karışık hem anlaşılmıyor.Benim öğrenmek istediğimi büyük ihtimal gelecek sayı gösterir ama,sorayim yineden.Bankai hali nereden geliyor.ıkkaku nun shikai sinde maymunun elinde sopa,sonra şekilli kılıçlar çıkıyordu.12.kaptanın shikai formu kelebek,bankai si dev tırtıl.Ve köpek kaptan vardı :D Mesela senbonsakura bankai yaptığında değişmedi.Kılıc ruhları bankai de değişiyor belli.Ama içigo nun şuan dövülen kılıcı;ana madde hollow,ruhu quincy,gücü şinigami olacak.Ha quincy yetenekleri öğrenince yeni yetenekler gelir.Peki shikai hali jb olan ruhun bankai hali neden değişiyor ? O nereden geldi.Benzerlik yok sonuçta 2 si arasında.Babadan gelebilir diye düşündüm.o shikai de ateş tipi olduğunu gösterdi.Ama gt de attı.Yeni özelliği nasıl olur bilmiyorum ama,eğer bankai babadan geliyorsa ateş de çıka bilir bunda.Şu arcı zanpaktolara harcayıp,sonra savaş moduna geçerse kubo çok akıllı davranmış olur.Yoksa soru çok akıllarda.

Seri hakkında baya şey yazdım ama konu bu değil sildim :D Neyse.Hacı foto hem karışık hem anlaşılmıyor.Benim öğrenmek istediğimi büyük ihtimal gelecek sayı gösterir ama,sorayim yineden.Bankai hali nereden geliyor.ıkkaku nun shikai sinde maymunun elinde sopa,sonra şekilli kılıçlar çıkıyordu.12.kaptanın shikai formu kelebek,bankai si dev tırtıl.Ve köpek kaptan vardı :D Mesela senbonsakura bankai yaptığında değişmedi.Kılıc ruhları bankai de değişiyor belli.Ama içigo nun şuan dövülen kılıcı;ana madde hollow,ruhu quincy,gücü şinigami olacak.Ha quincy yetenekleri öğrenince yeni yetenekler gelir.Peki shikai hali jb olan ruhun bankai hali neden değişiyor ? O nereden geldi.Benzerlik yok sonuçta 2 si arasında.Babadan gelebilir diye düşündüm.o shikai de ateş tipi olduğunu gösterdi.Ama gt de attı.Yeni özelliği nasıl olur bilmiyorum ama,eğer bankai babadan geliyorsa ateş de çıka bilir bunda.Şu arcı zanpaktolara harcayıp,sonra savaş moduna geçerse kubo çok akıllı davranmış olur.Yoksa soru çok akıllarda.

Çeviri ve editin yapılmasını sağlamaya çalışıyorum umarım o zaman anlaşılır olur.Olmazsa ben özet geçeceğim artık kısaca.

İchigo aslında zanpaktou yeteneklerini hiç tam olarak kullanmamış.Bankaide bachın güçlerini elbise olarak üzerine giyiyor.Benzemesinin sebebi bu gamalı haç kabzanın sebebide bu büyük ihtimalle.Yeni yetenekler göreceğiz su diyen var babasından dolayı ateş olabilir.Yada asauchi hollow gibi olduğu için hollowa yakın teknikler göreceğiz.Belki ginjounun yaptığına benzer.

Getsuga tenshou Shiba klanının bir tekniğide olabilir.Zangetsu asauchilerin varlığını biliyor shiba klanının tekniklerini bilip ichigoya öğretmesi şaşırtıcı olmaz.

Tensa zangetsu ne ? Bu da merak ediliyor evet bachın gençliği olabilir.Onunda quincy absorbe yetenekleri olduğu aşikar.Haschwald olduğuna dair çok uçuk bir teori bile var bilgin olsun :D Şu an tensa hakkında yorum yapmak zor gerçekten eskileri kurcalamak gerek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık