Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Üçüncü Adamı Olmak İstediğiniz İkili

Hangi ikiliye üçüncü olmak isterdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    236
Merhaba forumdaşlar. One Piecede ikilileri kafama göre derledim. Bu en sevdiğiniz ikili değil de içinde olmak istediğiniz, üçüncü olarak katılmak istediğiniz, ikiliyi merak ediyorum. Güç bazında değerlendirme şart değildir. Eğlence, macera, hayat tarzı. İkilileri tayfa içinde değerlendirmek yerine; o evrende üçlü tayfa olarak da değerlendirebilirsiniz. Bu ikiliye katılma hikayeniz ile kendinize bir meyve, dövüş stili, karakter tasarlayabilirsiniz.
Açıklama yeterli ise seçtiğim ikililere gelelim.

1-) Ace ve Marco
Beyaz Sakal korsanlarının bel kemiği olan ikili. Kızıl ve Mavi ateş olan bu ikili mevcut Wb Korsanlarını en fazla gaza getiren ikili. Parti yapmayı severler, güçlü ama bir o kadar da duygu dolu ikilidir.

2-) Roger ve Rayleigh
Denizin en özgür adamları olmak istiyorsanız, seçmeniz gereken ikili. İki kral her türlü zirvede olmalı. Ama bu ikiliyi istiyorsanız, acıya katlanmalısınız. Biri misyonunun gelmesini beklerken, diğeri misyonunu tamamlamak için ölmesi gerektiğinin bilinciyle hareket etmiştir.
"Dünyayı alt üst edelim" derler, nitekim yaparlar da.

3-) Zoro & Sanji
Anlaşamamaları ile gündeme oturan bu ikilimiz, aslında oldukça iyi tanıyorlar birbirlerini. Tayfa kazanma oyunlarında bunu ispatlayan ikilinin ilk atışması; Nami için olduktan sonra, bir daha iflah olamamışlardır. İkisinin de ekstrem durumlarda baş vurdukları yollar çokça benzerlik gösterir. Espri ve cesaret iki karakterin de özeti denebilir.

4-) Shanks - Mihawk
Kılıç severler dikkat. Yoğun mükemmelik içerir. Karakterleri o kadar iyi tanıyoruz ki; güç dengeleri hala belli olmayan, sayfalarca tartışılan iki karakter. :D Balon da olsalar, zirvede olsalar; tek şey adım attıkları yerde sular diner, Shanks parti yapar.

5-) Akainu ve Aokiji
Yaz - Kış elektrik faturasız klima. Yüzemeyen uçsun, olmadı yürüsün. Avantajları saymakla bitmeyen bu ikilinin, denizci severler için ilk alternatife yazıyorum.

6-) Garp ve Sengoku
Adaletin tescilli diğer yüzü, belki doğayı sarıp sarmalamazlar ama size masallar anlatabilirler. Kısa macera severler için; ömürleri az kalmış iki kişiyle beraber güzel anılar oluşturulabilir. Ve korkmayın Garp ileri giderse Sengoku durdurur. :D

7-) Kidd ve Killer
Masum olmadıklarını bilip, kendi gibi masum olmayan dünyanın adalet dedikleri; çığrından çıkmış sisteme karşı iki deli yürek. Dostları ile alay etmek, hiçbir günahkar ağza mübah değil.

:cool: Doflamingo ve Katakuri
Kesinlikle ve kesinlikle iki farklı fan grubunu kaynaştırmak amaçlı değildir. Bu iki karizmatik bölüm sonu canavarları; İllumi & Hisoka gibi düşünülebilir. Bunların da rağbet göreceğini düşünüyorum.

Fotoğraf atan olmamış :(

9-) Smoker ve Tashigi
Denizcilerin ve Hükümetin adalet anlayışını sevmeyenler dahi; bu ikilinin hükmüne saygı duyar. Yer yer eğlenceli ama en az bizim tayfa kadar bağı kuvvetli iki koca yürek.

10-) Nami ve Vivi
Alabastada muhteşem uyumlarıyla şahsım adına, tayfaya gelmeli dediğim Vivi ve tayfanın hırçın kedisi. Ama fotoğraf için atanlar, ifşalanacaktır. :)

11-) Sabo ve Luffy
Ben bunlara takılmak istiyorum diyenleri de böyle alıyoruz. Asabi ve eğlenceli Luffy, sakin ve uysal Sabo ile maceralara atılın.

12-) Dragon ve İvankov

Devrimin taze açan güllerinden olan bu ikili; sık sık forumda Luffy'den az devrim yaptı dense de işin aslı; bildiği yerlere uygun zamanlarda gitmiştir. Bir korsandan daha cesurlardır ki; Dünya Hükümetine doğrudan savaş ilan etmişlerdir. Yeni yerlere herkes için gitme eylemi; kendini ve kendi özgürlüğünü düşünmekten çok daha yücedir. Hem İvankov ile yeni renklere yol açabilirsiniz. ;)

13-) Vegapunk ve Judge
Çılgın bilim projeleri ile evrenin en iyisi olmak, en azından aynı takımda olmak isteyenlere gelsin. :) Gen, meyve, robotlaşma, insanüstü araştırma hepsini ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ee bilim bu; hayal gücü kadar geniştir konsepti.

14-) Crocodile ve Daz Bones

Bu ikili yoğun gerçekçi korsan bağlantısını içerir. Serttirler ve atarlıdırlar. Ama esas olayları hedefe direk gitmektir. Antik silahçılar; Dünya'nın altını üstüne getirmeye yeminliler. Gerçek bir korsan macerası isteyenler için son tren kalkıyor.

Son düzenleme:
Crocodile'ın yanına kimseyi bulamadım. Mr1 sırıtırdı. Uyumlu bulduğum karakterde yoktu. :(
Onlar birbirlerine iyi uyuyorlar aslında. Crocodile da o yüzden onu bırakmıyor o da Crocodile'ı bırakmıyor. Aralarında farklı bir bağ var gibi adam benim emrimde çalışıyor deyip hadi gidelim bile demiyor Daz'a. Yeni dünyaya girerken ''Geliyor musun?'' diye soruyor. Öyle düşünmüş olabilirsin bir şey diyemem. :)

Garp, Sengoku heralde ya. Donut yiyip Sengokuyu trollemek zevkli olurdu. Marine hq da paso göt büyütüyon falan baya güzel iş. Gavat falan ama Garp eğlenceli adam. Donutumu niye bitirdin diye dövme riski var o kadar.

Şık dışına gidersek Sabo ve Koala ile takılmak sarardı.

Hiçbirine katılmak istemezdim. Kemdi üçlümü kurup Korsanlar Kralı olmak isterdim. Yanıma da adamlarım olarak Rayleigh ve Shanks'ı verin tamam. Roger falan demedim çünkü saygısızlık olur. Tabi eğlence kısmı başka :D Shanks macera ve eğlence kısmında Rayleigh ise bizi toplama bir ara tutma babında komplike bir ekip olurduk :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık