Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ölmek Yada Yaşamak

'One Piece Manga Genel' forumunda dragut tarafından 16 Mar 2015 tarihinde açılan konu

1. dragut Üye

dragut (Üye)
    Mesaj Sayısı 399
    Üyelik Tarihi23 Ara 2009
    Herkes hatırlar sanırım. Zoro, Mihawk ile ilk karşılaştığında o küçücük silah kalbini deleceği sırada geri durmadı. Kaybetmektense ölümü tercih etti.

Sizce bu ne demek. Meseleyi mümkünse geniş kapsamlı düşünüp öyle cevaplarsanız sevinirim. Birde ben konuya yazılanları ciddiye almak istiyorum. Gırgır yapmazsanız sevinirim.

2. Tensei Lord Orochimaru

Tensei (Lord Orochimaru)
    Mesaj Sayısı 3,914
    Üyelik Tarihi19 Ağu 2010
    Büyütülecek bir konu değil.
    Kuinaya verdiği sözler ve hayallerini göz öne aldığımızda. ( Hayalinde ki en iyi ustayla karşılaşıp) Verebileceği tek tepkiyi verdi işte. :/
    Dünyanın en iyi kılıç ustası olmayı isteyen biri , en iyi usta karşısında diz çökmesini kimse bekleyemez.
    Ki bu aforizmalarıyla ünlü zori iken.

Kısaca hayalinin peşinden gitti işte.

3. dragut Üye

dragut (Üye)
    Mesaj Sayısı 399
    Üyelik Tarihi23 Ara 2009
    Ben seri için yada Zoro için buradan bir şey çıkarmaya çalışıyor değilim. Bu açıdan konu yanlış yerde ise taşınabilir yada kaldırılabilir. Başlığı bilinçli olarak Ölmek yada Yaşamak koydum. Ayrıca insanın ortaya koyabileceğinin en fazlası canı dersek ben büyütmesem de Zoro büyütmüş konu ise zaten büyükmüş.

4. Jacques (mK)
    Mesaj Sayısı 3,684
    Üyelik Tarihi27 Ara 2009
    Öyle bir yazmışsın ki sanki ölmek ya da yaşamak Zoro'nun elinde olan bir şey, yazar öldürmeyecekti o yüzden de o silahın ucuna getirtti Zoroyu, onun felsefesiyle alakalı bir şey.

5. dragut Üye

dragut (Üye)
    Mesaj Sayısı 399
    Üyelik Tarihi23 Ara 2009
    Bende o felsefeyi merak ediyorum. Öylesine, senaryo gereği, önemsizce bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bana göre oldukça ilginç ve kıymetli bir sahne. Orada ölümü ve yaşamı seçebileceği bir an vardı Zoro'nun elinde. Ve ölümü seçti.

6. Tensei Lord Orochimaru

Tensei (Lord Orochimaru)
    Mesaj Sayısı 3,914
    Üyelik Tarihi19 Ağu 2010
    Kardeş , niye bu kadar büyüttün anlamadım.

Zorinin hayali ne ? En iyi kılıç ustası olmak. Bu hayalini gerçekleştiremiyorsa ölmeyi seçecek tabi.
    Kolu bacağı kesilmiş bir şekilde " ulan ben en iyi kılıç ustası olacaktım bak şu işe yenildik neyse .. " demesini beklemiyorsun herhal ?

Zaten orada Mihawk isterse öldürebilirdi. Ancak hayalini gerçekleştirebilecek potansiyeli ve gençliğini gördü.
    Ve o yaralarla bıraktı. Yaraların üstesindek gel ve güçlü olduğunda bul beni ayarı çekti işte.

7. Raijin Üye

Raijin (Üye)
    Mesaj Sayısı 834
    Üyelik Tarihi18 Ağu 2013
    Sebebini kendisi açıklıyor zaten :/ Geri çekilirsem bir daha karşına gelemem diyor. Yine aynı şekilde Sanjiye söylediği hayalim için gerekirse ölürüm lafı var. Mihawk'a da söylüyor zaten hayalimi gerçekleştiremezsem ölürüm daha iyi diye. Sebebi bu işte

8. King Leader of CP.0

King (Leader of CP.0)
    Mesaj Sayısı 2,980
    Üyelik Tarihi29 Kas 2014
    Hayalini gerçekleştirince ne olcak ki :/ Artık yaşamamın manası yok diye intihar mı edecek :W

9. dragut Üye

dragut (Üye)
    Mesaj Sayısı 399
    Üyelik Tarihi23 Ara 2009
    Zoro'nun yaptığını bir örnek olarak alsak. Ölmek ve yaşamak hakkında bu tercihlerin yapılabildiği anlar hakkında konuşsak.

10. Jacques (mK)
    Mesaj Sayısı 3,684
    Üyelik Tarihi27 Ara 2009
    Bellamy üzerinde tartışsak daha eğlenceli olur, mermiye kafa atıyor eleman durmadan.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık