Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Okuduğunuz veya Okumaya Devam Ettiğiniz Webtoonlar

Beğendiğiniz veya potansiyel gördüğünüz seriler hangileri?

• Kullanılan toplam oy
    116
Reverend Insanity bir günde 96 bölüm okudum 10 numara seri keşke yasaklanmasaydi. Tavsiye edip okumama vesile olanlara teşekkürler

Nobblesse - Bitti. Kral seri. Sarışın Sayko Reis'e saygılarımı sunarım. Tavsiye ederim, okuyun okutturun.
Girls of Wilds - Bitti. Zengin Kız, Fakir Oğlan okumak isteyen varsa buyursun. Not: Kızlar canavar gibi güçlü.
Tower of God - One Piece'ten beter bir yavaş ilerleyişi var. Bulaşmayın, final yaparsa başlarsınız güzel seri.
Feng Shen Ji - Pek bir şey hatırlamıyorum. 2 sezon okudum sanırım. Bitiririm bir ara final yaptı sanırım.
The God of High School - Güzel seriydi diye hatırlıyorum. Ne durumda acaba, bakmak lazım tekrar.
Moonlight Sculptor mu ne vardı, ne durumda şu an bilmiyorum. Fena değildi.

En son kala kala ToG kaldı ama o kadar zevk vermiyor artık. Evren o kadar geniş ve iyiydi sadece yavaş ve güzel işlemeyi bıraktı.

her ne kadar yazarın 900'lü bölümlerde ipin ucunu kaçırdığını düşünsem de beğendiğim nadir gerileme novellerinden biri olan black corporation joseon isimli serinin webtoon'u yayınlanmaya başlamış.

konusu kabaca şöyle:
dahi olan ama 21. yüzyılın yaşantısına ayak uyduramayan jinho diye bir eleman var. geçmişe takmış kafayı. ölüp bitiyor tarihe ve insanların bu zamana kadar yapıp ettiklerine. kurumsal hayatın baskılarına katlanamayıp istifa ediyor işinden ve bir bina inşa edip ''hobilerini'' hayata geçirmeye karar veriyor. bir gün, elinde nitrogliserin kutusu varken deprem oluyor ve patlıyor nitrogliserin. bizimki de eski hayatında neler olup bittiğini hatırlayan bir velet olarak yeniden doğuyor. köle olarak doğacak değil ya tabii, joseon(kore) prensinin oğlu olarak doğuyor.

ondan sonrası tahmin edebileceğiniz gibi. 1410'larda doğuyor ve başlıyor icat ve devrim yapmaya. küçük bir spoiler: yıl olarak 1480'lerde içten yanmalı motoru icat ettiler federal kore imparatorluğu olarak.

doğa üstü güçler ve romantizm yok seride. yaşam kaliteleri iyileşmiş ve kamusal alanda öne çıkmaya başlamış olsalar da kadınların serideki rolü veliaht prensle evlenmek ve soyu devam ettirmek.

meraklısına önerimdir. çok sonlara doğru olsa da osmanlı'ya da yer veriliyor seride.
spoiler olacak ama 1186. bölümde final verdi seri ve serinin baş karakteri olan jinho isimli eleman 108 yaşında vefat edip tekrardan reenkarnasyon döngüsüne girdi ve serinin yan hikayeleri başlayacak yakın zamanda...
yeter da reenkarnasyon reenkarnasyon nereye kadar? bu sefer ne olacak? galaktik kore imparatorluğunu kurup uzayda koloni atmak suretiyle hallyu(kore dalgası) akımını mı yayacaksınız?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık